Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Výročí sametové revoluce (15.11.2019)


     U příležitosti 30. výročí sametové revoluce uspořádala naše škola v pátek 15. listopadu projektový den, jehož cílem bylo žákům přiblížit atmosféru 17. listopadu a komunismu vůbec. Pro současnou mladou generaci je totiž toto období už dávnou historií, kterou znají jen z vyprávění svých rodičů či prarodičů.
     V rámci projektového dne připravily učitelky dějepisu pro druhý stupeň únikovou hru, ve které si žáci vyzkoušeli psaní na stroji, hledali správná tvrzení o komunismu, luštili křížovky nebo skládali puzzle, na kterých byl náš bývalý prezident Václav Havel a student Jan Palach. A ani první stupeň nezahálel, dětičky vytvářely balóny svobody se vzkazy, co pro ně znamená svoboda.
      Překvapením pro celou školu byly scénky z dob komunismu, které si připravili žáci deváté třídy. Nechyběli v nich pionýři, střípky z tehdejšího vzdělávání či fronty na nedostatkové zboží.
      Celý den pak žáci, učitelé a pan ředitel zakončili ve vestibulu školy, kde si za zvuků písně Modlitba pro Martu připomněli demonstraci, která přispěla k pádu komunistického režimu.
Lenka Říská

Fotogalerie 

 

 

 

 

 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012