Adventní setkání (10.12.2019)

Adventní setkání ve sportovní hale uspořádala Základní a Mateřská škola v Záboří. Uskutečnilo se 10. prosince a jeho součástí byla prodejní výstavka prací žáků. Hlavním bodem programu byla potom akademie. Na výstavce bylo k vidění plno věcí. Obrázky z překližky, malované dárkové tašky, zvonečky, svícny, zápichy do květníků a další vánoční drobnosti.
    Akademie začala nástupem dětí s rozsvícenými svíčkami ve sklenicích do ztemnělé haly za zvuku vánoční písně, bylo to krásné a velmi působivé. Potom už následovalo jedno číslo za druhým. Žáčci mateřské školy předvedli krásné vystoupení s netkanou textilií, která měla představovat sněhovou peřinu. Také známá pohádka Ledové království v podání 1. – 3. třídy nemohla chybět. Žáci 6. a 7. třídy se pokusili předvést několik vánočních tradic a upozornit tak na jejich množství. Většina těctho tradic se bohudík stále dodržuje. Deváťáci se starají celý školní rok o prvňáčky, proto měli také svoje společné vystoupení a moc jim to dohromady slušelo. Dále následovalo cvičení v podání úžasné gymnastky a gymnasty. Samotní deváťáci se rozloučili vystoupením Zima, zima – zkoulovali se papírovými „sněhovými“ koulemi a akademie byla zakončena živým betlémem v podání žáků 4. a 5. třídy a společným zpěvem vánočních koled.
     „Zimní“ akademie byla tuším druhá v pořadí a moc se povedla! Poděkování patří všem žáčkům a žákům, kteří svá vystoupení předvedli s takovým nadšením, ale hlavně jejich pedagogům, kteří s nimi jednotlivá čísla vymysleli a nacvičili. Škoda jen, že prokládaným vtipným reklamám nebylo až tak dobře rozumět, ale poznal je jistě každý.
     Akademie měla velkou účast ze strany rodičů a prarodičů, takže spokojenost byla jistě na všech stranách.
Text Jaroslava Vodičková, foto Šárka Kučerová