Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Adventní setkání (10.12.2019)


     Adventní setkání ve sportovní hale uspořádala Základní a Mateřská škola v Záboří. Uskutečnilo se 10. prosince a jeho součástí byla prodejní výstavka prací žáků. Hlavním bodem programu byla potom akademie. Na výstavce bylo k vidění plno věcí. Obrázky z překližky, malované dárkové tašky, zvonečky, svícny, zápichy do květníků a další vánoční drobnosti.
    Akademie začala nástupem dětí s rozsvícenými svíčkami ve sklenicích do ztemnělé haly za zvuku vánoční písně, bylo to krásné a velmi působivé. Potom už následovalo jedno číslo za druhým. Žáčci mateřské školy předvedli krásné vystoupení s netkanou textilií, která měla představovat sněhovou peřinu. Také známá pohádka Ledové království v podání 1. – 3. třídy nemohla chybět. Žáci 6. a 7. třídy se pokusili předvést několik vánočních tradic a upozornit tak na jejich množství. Většina těctho tradic se bohudík stále dodržuje. Deváťáci se starají celý školní rok o prvňáčky, proto měli také svoje společné vystoupení a moc jim to dohromady slušelo. Dále následovalo cvičení v podání úžasné gymnastky a gymnasty. Samotní deváťáci se rozloučili vystoupením Zima, zima – zkoulovali se papírovými „sněhovými“ koulemi a akademie byla zakončena živým betlémem v podání žáků 4. a 5. třídy a společným zpěvem vánočních koled.
     „Zimní“ akademie byla tuším druhá v pořadí a moc se povedla! Poděkování patří všem žáčkům a žákům, kteří svá vystoupení předvedli s takovým nadšením, ale hlavně jejich pedagogům, kteří s nimi jednotlivá čísla vymysleli a nacvičili. Škoda jen, že prokládaným vtipným reklamám nebylo až tak dobře rozumět, ale poznal je jistě každý.
     Akademie měla velkou účast ze strany rodičů a prarodičů, takže spokojenost byla jistě na všech stranách.
Text Jaroslava Vodičková, foto Šárka Kučerová

Fotogalerie 

 

 

 

 

 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012