Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Školní akademie (19. 12. 2013)


   Předvánoční čas je na ZŠ Záboří spojen většinou s adventní dílnou, ve které žáci vyrábějí vlastními silami různé originální dárky pro své nejbližší. Letos ale děti věnovaly svým rodičům, ale i dalším příznívcům školy jiný dárek - předvánoční školní akademii.
    O tom, že tato vánoční akce má své neoddiskutovatelné kouzlo, se všichni přítomní přesvědčili v samotném úvodu. Zhasla světla, rozezněly se první tóny koledy Tichá noc a na parket vstoupili žáci celého prvního stupně se svíčkami v rukou.  Dojemné entrée! V rychlém sledu poté násladovala další taneční a dramatická čísla, která se nesla převážně ve vánočním a pohádkovém duchu. Postupně se vystřídali zástupci všech tříd, někteří žáci se objevili dokonce v několika scénkách. Vyzdvihovat určitý bod programu postrádá význam, neboť za každém z nich stály několikatýdenní náročné přípravy. Dle ohlasů publika se ale školní akademie 2013 velmi podařila.
    V momentě, kdy se na ploše tělocvičny objevili daváťáci, bylo všem jasné, že se blíží konec. Krásnou tečku nakonec obstarali všichny žáci školy, kteří si společně i s některými diváky zazpívali několik koled. Věřme, že podobná atmosféra zavládne mezi žáky, učiteli a rodiči v celém roce 2014.

Michal Gutwirth

Fotogalerie
 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012