Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Atletická olympiáda (20. 6. 2012)


    Hned následující den po 1. stupni se vydali do Strakonic poměřit síly se svými vrstevníky i starší atleti. Ve velké konkurenci se takový úspěch neočekával, ale v koutku duše jsme doufali, že by se Fandovi Honsovi na hrudi nějaká „placka“ blýskat mohla. První vlaštovka přilétla ve formě osobního rekordu Lukáše Zrna ve skoku vysokém. S blížícím se startem vytrvalostních distancí přeci jen nervozita stoupala, to už ale na start běhu na 600 m vyrazila Simča Šourková. Od úvodu plnila taktické pokyny, a když tři sta metrů před cílem běžela s poměrně velkým náskokem první, rodilo se velké překvapení. S blížícím se finišem se ovšem několik soupeřek vzpamatovalo a náskok naší běžkyně se výrazně ztenčoval. Učitelův tep se pomalu blížil hranici infarktu, aby nakonec přišla obrovská radost a úleva. První zlatá medaile pro ZŠ Záboří po několika letech.
    Vítězka ještě ani nesundala své startovní číslo a na oválu už kroužila další medailová naděje. Fanda Honsa od prvního metru hlídal přední příčky, a protože své tempo neustále stupňoval, získala ZŠ Záboří během 10 minut dvě zlaté medaile! V euforii ještě učitel posílá Lukáše Zrna na běh na 150 m, aby se nenudil a zkusil si další disciplinu. Pohled na stopky po doběhu přináší další šok! Druhé místo! Křičme bravo!
    Před několika lety se zdálo, že atletika v Záboří je definitivně na ústupu, ale jak vidno, rozhodně tomu tak není. Doufejme, že podobných skvělých výsledků budou žáci naší školy dosahovat i v dalších letech.

Michal Gutwirth

Výsledky
Fotogalerie
 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012