Canisterapie (27.10.2019)

V pátek 25. 10. se pro žáky 1. stupně uskutečnila akce výcvikového střediska Hafík z Třeboně (canisterapie). Jednalo se o zážitkový program založený na kontaktu klienta a psa. Děti se přivítaly a seznámily s pejsky: pětiletým Karlem rasy landseer, což byl krásný obr s přátelskou povahou, a čtyřletou veselou Jenny rasy zlatý retrívr. Po příjemném kontaktním úvodu následovaly ukázky poslušnosti a speciálních triků, slalomy, aportování, schovávání piškotů, piškotovaná, probíhání tunelu a brány.
     Obě majitelky pejsků nám vypodobnily práci svých svěřenců v nemocnici, v dětských domovech, domovech seniorů nebo na přehradě. Karel je totiž navíc pes záchranář.
     Poslední tečkou za příjemným setkáním pak bylo razítko tvaru psí tlapky, které dostaly děti na čelo nebo na ruce. Čas strávený se zvířecími se kamarády se nám moc líbil a chceme tímto ještě jednou poděkovat paní Jarce Kučerové a paní Janě Maškové a samozřejmě oběma pejskům, že k nám do Záboří přijeli ve svém osobním volnu. Rádi se s nimi někdy příště ještě uvidíme.
Dana Stejskalová