Exkurze Euroškola Strakonice (16. 11. 2017)

Ve čtvrtek 16.11. navštívili žáci sedmé, osmé a deváté třídy ze ZŠ a MŠ Záboří strakonickou Euroškolu, v rámci dne otevřených dvěří. Děti si zde vyzkoušely různé činnosti, které se právě na Euroškole mohou naučit. Nejvíce je zaujala „barmanská škola“, kde si samy mohly namíchat známé i neznámé koktejli (pro děti upravené z nealkoholických nápojů), které si pak sami také s chutí vypily. Vyzkoušeli si také smaltování různobarevných prášků na kávové lžičky, vypalování slov a tvarů do dřevěných kuchyňských pomůcek a také vybrušování skleniček. Své výtvory si pak mohli také odnést domů. Návštěvu na Euroškole zakončily obědem, který jim připravili sami místní studenti. Tato škola vstřícností svých učitelů a i přístupem žáků, kteří naše děti prováděly ukázala svoje klady a nejeden žák ze Záboří nyní uvažuje o vstoupení do řad jejího studentstva.