Exotická zvířata v Záboří (10.6.2019)

V pátek 10. června k nám do školy zavítala zajímavá návštěva - p. Polanová z Třebohostic nám přivezla ukázat své netradiční domácí mazlíčky. Z reakcí dětí posuďte sami, jak se celá akce vydařila:
    - Líbila se mi všechna zvířátka, papoušek i agamy. Nevěděla jsem, že papoušci mají uši a že agamám na sluníčku zčerná kůže. Papoušci mají hezký jazyk. (Veronika Bigasová)
    - Moc se mi líbila přednáška venku. Agamy jsme si mohli pochovat a nakrmit je červy. Agamy mají pod pusou hebkou kůži a papoušek byl dobře maskovaný. (Magda Kučerová)
    - Líbil se mi papoušek, jak chtěl pít vodu ze skleničky. Vzala jsem do ruky i červa a krmila agamu. Papoušek mi sednul na hlavu. Moc mě to bavilo. (Violeta Volšičková)
    - Mně se líbilo úplně všechno: agamy i papoušek. Papoušek uměl sedat na ruku. Ta paní byla moc hodná a usměvavá. Chci, aby přišla znovu. (Adéla Toráčová)
    - Líbil se mi papoušek, protože má barevné peří, malý zobáček a jazyk ve tvaru kuličky. Ouška nejsou vůbec vidět, má je zakryté peřím. Moc se mi to líbilo. (Gabriela Kotmelová)
    - Papoušek mi sednul na ruku, někomu i na hlavu. Má uši jako díry do kůže. Jazyk jako kuličku. Bylo to legrační a zábavné. (Šimon Stejskal)
Šárka Kučerová