Florbal Strakonice (12., 13. a 29. 11. 2013)

Pokud jste si v minulém týdnu pustili televizi na programu ČT sport (nebojte, nedělám veřejnoprávní televizi reklamu), zřejmě Vám neuniklo, že v České republice proběhlo mistrovství světa žen ve florbalu. Kdo tento sport nezná, tak bychom mu ho mohli přirovnat k hokeji v hale s krátkou hokejkou a lehkým plastovým míčkem. Pokud se ale zeptáte zábořského žáka, jestli tento sport zná, zcela určitě Vám odpoví, že ano. Toto sportovní odvětví je v současnosti opravdu velmi populární mezi chlapci, ale i děvčaty. A žáci místní školy ho hrají často, rádi a poměrně dobře. Vždyť mladší žákyně se loni probojovaly do krajského kola. .
    Nyní tedy před nimi stál úkol toto umístění potvrdit. Tento tým ale musel být prakticky od základu překopán, neboť téměř všechna děvčata už postoupila do starší kategorie. Přesto se dívkám vedlo nadmíru dobře, během okresního finále ve Strakonicích inkasovaly jen jednou a k vlastnímu překvapení obsadily krásnou třetí příčku. Ano, máte pravdu, dovednostmi se děvčata nemohla rovnat reprezentantkám v televizi, ale jelikož byla na takovém turnaji poprvé, nemusela se za svou hru vůbec stydět. .
    Hned druhý den vyrazila do boje i starší děvčata, která byla po loňském triumfu pasována mezi favoritky. Herně opravdu patřila mezi nejlepší, ale žalostná koncovka je nakonec odsunula až na pátou pozici. Toto umístění sice nelze považovat za úspěch, ale samotné hráčky si slíbily, že za rok to bude rozhodně lepší.
    Dva týdny po dívkách přišli na řadu i chlapci. Ti do Strakonic nejeli s žádnými ambicemi, jejich velmi mladý tým ani nemohl konkurovat nejlepším družstvům, a tak nakonec obsadili 11. – 12. místo s bilancí pěti porážek.
    Na jednom se ale určitě shodneme: vždyť na výsledku vlastně až tolik nezáleží. Pokud se povede alespoň několik mladých lidí donutit k pohybu, určitě i tyto akce splní svůj účel.

Výsledky:
12.11. - mladší žákyně - výsledky a tabulka