Florbal Strakonice (12., 18. a 19. 11. 2015)

Florbal - kdo by dnes tento sportovní fenomén neznal. V současnosti tento sport nabývá stále větší obliby i mezi mladými lidmi. Velmi populární se stal i mezi žáky ZŠ Záboří, kteří ho velmi rádi provozují. V listopadu zábořští florbalisté vyrazili porovnat své umění s hráči ostatních škol strakonického okresu.
    Jako první se představili mladší hoši. Po loňském neúspěchu, kdy ve všech zápasech prohráli, se letos reprezentovali v mnohem lepším světle. Ze základní skupiny postoupili z prvního místa, v zápase s Volyní bojovali dokonce o postup mezi nejlepší tři celky. Po statečném výkonu ale zaznamenali svou jedinou porážku a nakonec obsadili krásné 4. místo.
    Po týdnu se předvedly i starší žákyně. V jejich umění se vkládaly asi největší naděje, ale díky nepříliš kvalitní obranné činnosti nakonec skončily až na šestém místě, přestože v klíčovém zápase se ZŠ Poděbradova sahaly po medaili. Po hrubých ale chybách tento zápas nakonec ztratily.
    Poslední přišla na řadu mladší děvčata. Paradoxně byly jejich ambice jednoznačně nejmenší. Většina hráček neměla s takovým turnajem žádné zkušenosti, přesto podávala obdivuhodné výkony. Tým  během celého klání neprohrál ani jeden zápas,  nakonec chyběla jedna branka a družstvo by naprosto senzačně postoupilo do krajského finále.  Ale i konečné druhé místo patří mezi největší sportovní úspěchy ZŠ Záboří posledních let. Gratulujeme!

Výsledky:
12.11. - mladší žáci - kompletní výsledky a tabulka