Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Krajské finále ve florbalu žákyň (10. 1. 2018)


    Na sklonku roku 2017 se zábořským děvčatům splnil velký sen. Po jednom 2 a jednom 3. místě v předchozích letech se jim tentokráte podařilo ovládnout okresní finále ve florbalu a dosáhnout vytouženého cíle - postoupit do krajského kola, které se letos konalo v Týně nad Vltavou 10. 1. 2018.
    Druhou lednovou středu tedy nastal "den D". Žákyně se sice nemuseli vyloďovat v Normandii, ale i tak plánování cesty do dějiště turnaje podobně složité přípravy vyžadovalo. Nejdříve díky rodičům auty do Strakonic, poté vlakem do Číčenic, odtud autobusem do Týna a zde po povinné návštěvě obchodu ještě notnou část cesty po svých. V harmonogramu přepravy už opravdu chybělo snad jen to letadlo. Naštěstí tentokráte žádný hromadný prostředek neměl téměř tradiční zpoždění, a tak kolem deváté hodiny již zábořské hráčky obdivovaly moderní sportovní halu v Týně nad Vltavou.
    Zde na ně čekalo hned 7 soupeřů, kteří stejně jako Zábořačky lačnili po úspěchu.  V prvním zápase se děvčata utkala s týmem z Malont a po velmi dobrém výkonu zvítězila 1:0. Škoda několika neproměněných šancí, neboť právě chybějící branky z tohoto zápasu nakonec hrály v dalším průběhu turnaje zásadní roli. Ve druhém zápase se Záboří do cesty postavily České Budějovice. Vítězství by znamenalo již jistý postup mezi nejlepší čtyři týmy, bohužel se toto utkání dívkám v modrých dresech příliš nevydařilo a porážka 3:0 znamenala, že k postupu do semifinále musela děvčata bezpodmínečně porazit Chotoviny. V tomto "zápase o všechno" měly Zábořačky mírnou převahu, vypracovaly si i pár šancí, ale urputně bránící soupeř odolal a bezbranková remíza stačila k postupu protivníkovi, neboť při stejném počtu bodů měl o branku lepší skóre. Právě nyní chyběly zahozené šance z úvodního klání.
    Základní škola Záboří tak nakonec skončila v krajském finále na krásném 5. místě, i když tentokráte s trošku hořkou příchutí, medailová umístění tentokráte byla opravdu blízko. Přesto je třeba žákyním (Julii Balkové, Haně Baštové, Lucii Bigasové, Veronice Dumské, , Anežce Honsové,  Kristýně Lávičkové, Lucii Majerové, Andree Matouškové a Anetě Třeštíkové) poděkovat za obrovský úspěch, který 5. místem dosáhla!  Taková malá škola nepostupuje do krajských kol zrovna často.  Děvčata, ZŠ Záboří je na Vás pyšná!
Michal Gutwirth

Fotogalerie

 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012