Krajské finále ve florbalu žákyň (10. 1. 2018)

Na sklonku roku 2017 se zábořským děvčatům splnil velký sen. Po jednom 2 a jednom 3. místě v předchozích letech se jim tentokráte podařilo ovládnout okresní finále ve florbalu a dosáhnout vytouženého cíle - postoupit do krajského kola, které se letos konalo v Týně nad Vltavou 10. 1. 2018.
    Druhou lednovou středu tedy nastal "den D". Žákyně se sice nemuseli vyloďovat v Normandii, ale i tak plánování cesty do dějiště turnaje podobně složité přípravy vyžadovalo. Nejdříve díky rodičům auty do Strakonic, poté vlakem do Číčenic, odtud autobusem do Týna a zde po povinné návštěvě obchodu ještě notnou část cesty po svých. V harmonogramu přepravy už opravdu chybělo snad jen to letadlo. Naštěstí tentokráte žádný hromadný prostředek neměl téměř tradiční zpoždění, a tak kolem deváté hodiny již zábořské hráčky obdivovaly moderní sportovní halu v Týně nad Vltavou.
    Zde na ně čekalo hned 7 soupeřů, kteří stejně jako Zábořačky lačnili po úspěchu.  V prvním zápase se děvčata utkala s týmem z Malont a po velmi dobrém výkonu zvítězila 1:0. Škoda několika neproměněných šancí, neboť právě chybějící branky z tohoto zápasu nakonec hrály v dalším průběhu turnaje zásadní roli. Ve druhém zápase se Záboří do cesty postavily České Budějovice. Vítězství by znamenalo již jistý postup mezi nejlepší čtyři týmy, bohužel se toto utkání dívkám v modrých dresech příliš nevydařilo a porážka 3:0 znamenala, že k postupu do semifinále musela děvčata bezpodmínečně porazit Chotoviny. V tomto "zápase o všechno" měly Zábořačky mírnou převahu, vypracovaly si i pár šancí, ale urputně bránící soupeř odolal a bezbranková remíza stačila k postupu protivníkovi, neboť při stejném počtu bodů měl o branku lepší skóre. Právě nyní chyběly zahozené šance z úvodního klání.
    Základní škola Záboří tak nakonec skončila v krajském finále na krásném 5. místě, i když tentokráte s trošku hořkou příchutí, medailová umístění tentokráte byla opravdu blízko. Přesto je třeba žákyním (Julii Balkové, Haně Baštové, Lucii Bigasové, Veronice Dumské, , Anežce Honsové,  Kristýně Lávičkové, Lucii Majerové, Andree Matouškové a Anetě Třeštíkové) poděkovat za obrovský úspěch, který 5. místem dosáhla!  Taková malá škola nepostupuje do krajských kol zrovna často.  Děvčata, ZŠ Záboří je na Vás pyšná!
Michal Gutwirth