Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Okresní finále ve florbalu žákyň (7. 12. 2017)


    Kolektivní hra s děravým plastovým míčkem – florbal, patří v poslední době nejenom ve skandinávských zemích mezi nejpopulárnější sporty dnešní mládeže. S hokejkou v ruce se ovšem neprohánějí po palubovkách jen hoši, ale velmi oblíbený je i mezi děvčaty. Nejinak je tomu i na zábořské základní škole. Tato hra je dokonce nejúspěšnější v posledních letech, vždyť zábořské dívky v minulosti již třikrát ovládly okresní finále a reprezentovaly školu v krajském kole.
    Tentokráte žákyně takové ambice zdaleka neměly, přesto doufaly, že v konkurenci především strakonických týmů alespoň obhájí loňskou třetí příčku. Základní skupina však z počátku nic dobrého nevěštila. Dvě remízy přiložily florbalistkám nůž na krk, neboť poslední utkání se Štěkní musely vyhrát. Sice soupeře v podstatě nepustily na svou polovinu hřiště a neustále útočily, přesto byl zápas jen velkým festivalem neproměněných šancí. V momentě, když neproměnily trestné střílení a soupeř z jediné šance vstřelil branku, zdálo se, že medailové naděje pomalu vyhasínají. I hráčky přestaly věřit, že za zbylé dvě minuty dokáží zápas otočit. Přesto svou snahu nevzdaly a dokázaly dvěma brankami utkání zvrátit na svou stranu!
    V semifinále stanuly proti ZŠ Poděbradova Strakonice a v repríze loňského zápasu o 3. místo překvapivě vyhrály 1:0. Už v tuto chvíli dosáhly obrovského úspěchu, finálový zápas už měl být jen třešničkou na dortu. Měřit síly se školou, kterou naštěvuje v jednom ročníku více žáků než kolik jich má celá zábořská ZŠ, se zdálo jako sisyfovský úkol. Děvčata si ale chtěla poslední „mač“ užít a podala v něm heroický výkon. Ve chvíli, kdy se za strakonickou brankářkou rozvlnila síť, se začala blížit obrovská senzace. V závěru už Zábořačky pouze bránily, bylo znát, že jejich úzkému kádru docházejí síly, ale i díky úporné obraně vedení udržely a slavily překvapivé, ale nesmírně cenné vítězství. Díky němu se kvalifikovaly do krajského finále, které se uskuteční začátkem ledna v Týně nad Vltavou.
    Nezbývá nám, než florbalistkám pogratulovat k nečekanému, ale o to cennějšímu vítězství a popřát jim mnoho úspěchů v krajském kole.  
Michal Gutwirth

Fotogalerie

 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012