Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Divadlo Kalich (19. 5. 2012)


    Dne 19. května jsme navštívili divadlo Kalich v Praze. Představení se jmenovalo „Splašené nůžky“. Lidé, kteří tam hráli, se jmenovali: Barbara Marková (Ivana Jirešová), Tony Řezníček (Otakar Brousek), Eda Lorenc (Ladislav Županič), Pankrác Rosický (Dalibor Gondík), paní Schubertová (Jaroslava Brousková) a Matěj Veverka (Zbyněk Fric).
    V této hře šlo o to, že někdo zabil slavnou umělkyni Isabelu Černou, která bydlela nad kadeřnictvím Splašené nůžky. Všichni, kteří byli v té době v kadeřnictví, byli podezřelí. Proto kadeřnictví nikdo nemohl opustit. Policisté Rosický a Veverka začali výslech. Po jeho skončení byla divadelní přestávka. Při ní jsme si došli k hercům pro podpisy, jelikož to pro nás byla velká příležitost s nimi mluvit a mít na ně památku. Přestávka skončila a my se usadili na svá místa. Hned v úvodu policista Rosický divákům řekl, že teď můžou dělat svědky a klást otázky ohledně případu. Samozřejmě, že jsem se připojila. Byla velká legrace zasáhnout do děje hry. Připojilo se poměrně hodně lidí. Herci byli pohotoví a reagovali okamžitě na všechny otázky.
    Nakonec diváci mohli hlasovat o tom, kdo zabil slavnou umělkyni. Skoro všichni diváci hlasovali pro Edu Lorence. I já jsme pro něj hlasovala, jelikož se mi zdálo, že je nejvíce podezřelý. A měli jsme všichni pravdu. To on ji zavraždil. Policisté nám poděkovali za spolupráci a poté divadlo skončilo. Moc se mi představení ,,Splašené nůžky“ líbilo a myslím si, že nejen mně.
    Moc se mi představení ,,Splašené nůžky“ líbilo a myslím si, že nejen mně.

Monika Horynová, 7. ročník
    


 
 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012