Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Konec školního roku (28.6.2019)


     Jako každým rokem tak i letos proběhlo v pátek, 28.6.2019 na Obecním úřadě v Záboří dvojí loučení. I když se říká, že když něco končí, něco krásnějšího začíná, každé loučení je těžké.
     Žáci zábořské mateřinky se loučili se svojí školkou. Do první třídy budou chodit hned do vedlejší budovy, tak to pro ně nebude až tak velká změna. Přišli se svojí paní učitelkou natěšení, usměvaví a plni očekávání. Paní starostka je přivítala a lehce s nimi navázala komunikaci přes otázky a hádanky. Než stačila hádanku přečíst, děti už věděly,o co jde. Valentin, Emilka, Kristinka, Anežka, Kačka, Honzík, Theodor, Lucka i Matěj byli velice šikovní a jejich paní učitelka na ně byla právem hrdá.Byli odměněni dárečky a občerstvením a způsobně odešli zpátky do školky.
     Vystřídali je deváťáci, kteří přišli převzít poslední vysvědčení ze základní školy. Přišli svátečně oblečení, kluci v oblecích, dívky ve společenských šatech a moc jim to všem slušelo. Pro ně bylo loučení už mnohem těžší. Po prázdninách se rozejdou a kdoví, kdy se v této sestavě zase sejdou. Vojtěch Dráb, Jan Dušek, Pavla Holečková, Dominik Majer, Adéla Kohoušková, Kryštof Kohout, Kristýna Lávičková, Aneta Třeštíková vyslechli nejdříve slovo paní starostky, potom k nim promluvil pan ředitel školy a nejdojemnější projev měla jejich třídní učitelka.Jak se zmínila, měla je jen jeden rok, ale to neznamená, že by se jí nezapsali do paměti méně intenzivním způsobem, právě naopak. Cituji:“-minimálně jste jediní, kteří mě dokázali svými řečmi tak vytočit, že jsem uprostřed hodiny musela na chvíli odejít, dřív než vás jednoho po druhém roztrhnu na dva kusy. Jen mírná převaha klučičího elementu ve vaší partě dokáže trochu omluvit to množství rozbitých předmětů a nepořádek, který nás celý rok provázel.
     Ale ono naštěstí ve vzpomínkách převáží to hezké. Musím vám poděkovat hlavně za to, s jak úžasným nadšením a zodpovědností jste se ujali organizace letošních školních akcí pro mladší spolužáky a výlet s vámi byl ten nejpohodovější, co jsem zatím zažila.Tam jste ukázali, že jste lidi do nepohody, pracovití, spolehliví a tolerantní….konec citátu“. Dále jim připomněla,že je čekají velké změny a všechno už bude záviset jen na nich a že člověk nedostane vždycky hned to co chce.Závěrem jim popřála hodně štěstí do dalšího života.
     Následovalo slavnostní předání vysvědčení a dárků, nechyběl ani slavnostní přípitek a občerstvení. Popřejme všem budoucím prvňáčkům, všem vycházejícím a všem ostatním žákům hlavně krásné pohodové prázdniny plné sluníčka, koupání a prázdninových aktivit bez úrazů a kalamit.
Jaroslava Vodičková

Fotogalerie 

 

 

 

 

 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012