Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Lyžařský kurs Kramolín (25. -31. 1. 2013)


    "Děti, letos dostanete vysvědčení o pár dní později," říká paní učitelka svým žákům hned po vánočních prázdninách. Pro ty, které mají na vysvědčení samé jedničky, to není příliš dobrá zpráva, ovšem Ti, kteří za své nepříliš hezké známky očekávají výprask, to zase až tak špatná informace není. Všichni se ale zaradují, dozví-li se pravý důvod odložení slavnostní chvíle: "Jedeme přece na hory," zní odpověd. Sborové "hurá" se najednou rozléhá po celé škole.
    Leden utíká jako voda a už nastává ten okamžik, kdy všichni milovníci hor usedají do aut rodičů a vyrážejí již podeváté směr Lipno - Kramolín. Tento rok se ovšem zapíše do historie, lyžařského kursu se totiž účastní největší počet lyžařů v historii - 25. A pak, že děti nemají rády sport. Každoroční obavy z nedostatku sněhu jsou poměrně brzo zažehnány, na Šumavě leží dostatek sněhu i mimo sjezdovky. "Já vám pořád říkám, že dobrý instruktor se pozná podle toho, že má na horách dostatek sněhu!" tradičně dodává vedoucí zájezdu s úsměvem. (Gutwirthe, Gutwirthe, na tebe jednou taky dojde - pozn. autora :-D) Všichni si tedy od prvního dne užívají nádherné lyžovačky, která je dokonce první dva dny doprovázena svitem slunečních paprsků. A co teprve, když se děvčata dozví, že v areálu vystoupí skupina Nightwork. To už svítí nejenom sluníčko, ale i jejich dětské tváře.
    Prostředek týdne se sice dostavuje obleva, ale což, správný lyžař se nezastaví před ničím. Sice už se po zbytek pobytu musí dojet na sjezdovku a zpět skibusem, ale stále je to lepší, než chodit pěšky. Bohužel, každá pohádka jednou kočí, a tak se všichni musí smířit s tím, že nezapomenutelný týden na horách se stává minulostí. S medailí na krku a nalepení na skle automobilu se Zábořáci loučí s opět slunečným Kramolínem. Za rok doufejme nashledanou!

Michal Gutwirth

Fotogalerie
 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012