Lyžařský kurs Kramolín (18. - 24. 1. 2014)

„Paní zimo, kde jsi? Ukážeš už nám konečně svou pravou, bílou tvář?“ Podobně se asi ptali všichni účastníci lyžařského kurzu několik dní před lednovým odjezdem do Kramolína. V televizi sice rosničky stále slibovaly výrazné ochlazení a sníh, ale postupně jejich příchod stále oddalovaly. V den odjezdu už bylo nad slunce jasné, že nás v týdnu, kdy si budeme všichni užívat zimních radovánek, mrazy dovolující zasněžování asi nečekají a přírodního sněhu se z mraků asi také moc neposype.
    Příjezd do Lipna nad Vltavou ale nakonec všechny docela uklidnil, neboť na sjezdovkách přeci jen leželo tolik sněhu, aby si všichni milovníci lyží a premiérově i snowboardu mohli užívat skluzu svých prkének. A co teprve v úterý, kdy se přeci jen z oblohy snášely sněhové vločky a podmínky se značně vylepšily? Někteří zdatní lyžaři a sebevrazi sice litovali, že nedostatek sněhu jim neumožnil sjíždět nejprudší sjezdovku v areálu, ale i tak se všichni mohli zdokonalovat v technice smýkaných a řezaných oblouků až do sytosti.
    Lyžařský kurz ale není jen o lyžování, žáci společně „utužovali partu“ při večerním výletu k hrázi přehrady, řádili na zrekonstruovaném dětském hřišti nebo se společně procházeli po Lipně nad Vltavou. Letos ale byli ochuzeni o návštěvu plaveckého bazénu, neboť ten byl v době našeho volna plně obsazen. To ale zase tolik nevadilo, všichni si v závěru s medailí na krku libovali, jak strávili hezký týden daleko od rodičů. A hlavně – nemuseli se učit!

Michal Gutwirth