Český Krumlov (12.12.2019)

Dva týdny před Vánocemi se žáci 2. stupně vydali do Českého Krumlova. Ten je hned po Praze nejnavštěvovanějším českým městem, takže jsme se trochu báli davů turistů. A pak taky deště, který meteorologové předpovídali. Ani jedna z hrozeb se nakonec nevyplnila. Při toulkách úzkými romatickými uličkami nás chvílemi hřálo sluníčko a turistů bylo jen pár, většinou cizinců. Ti stejně jako my obdivovali adventně vyzdobené město, zámecké zahrady pocukrované jinovatkou, otáčivé hlediště, Viléma a Polyxenu- medvědy v hradním příkopu, sochy zajímavých osobností českých i světových dějin v Muzeu voskových figurín, starodávný kolotoč na adventních trzích, zajímavé štíty domů...
     Není nad to ukázat si znaky gotiky nebo renesance na skutečných stavbách, a někteří žáci při tom projevili nečekané znalosti. Domů si pak kromě snad zajímavých zážitků odváželi i poslední vánoční dárky pro rodiče nebo sourozence.
Text a foto Šárka Kučerová