Legiovlak Sušice (29. 11. 2017)

Se životy legionářů se naši žáci seznamují v hodinách dějepisu. Dozví se jména bitev, připomenou si slavnou anabázi. Ale přiznejme si, nejlepší učení je to přímo ze života - potěžkat v ruce legionářskou zbraň, prohlédnout si provizorní nemocnici nebo takzvanou těplušku – vagón, kde legionáři spali. A navíc se dozvědět spoustu nových zajímavostí od lidí, které tohle téma pohltilo. Právě ti vytvořili kopii legionářského vlaku, který nyní objíždí česká města.
     Tentokrát zavítal i do Sušice a právě tam se žáci 8. a 9. třídy vypravili. Tohle město je sice pro nás už trochu z ruky, ale věděli jsme, že ty ujeté kilometry za to stojí, protože stejnou expozici jsme navštívili už před dvěma lety, kdy Legiovlak zavítal do Strakonic. I tentokrát byly děti nadšené, hlavně z poutavého výkladu. Protože to, jak legionáři balili holky nebo kam chodili na záchod, by se v učebnicích nikdy nedozvěděly. Atmosféru dokreslovala i zima, která do té pravé sibiřské neměla daleko.

Šárka Kučerová