Výlet Legoland (11. - 12. 5. 2015)

Žáci základní školy v Zaboří si udělali výlet do Německa. Odjíždělo se 11. 5. brzy ráno, abychom dojeli do Německa v hodinu, kdy se otvírá místní ZOO. Cesta byla dlouhá, ale slečna průvodkyně (Markéta Havlová) nám ji pěkně zpříjemnila různými kvízy, které všechny bavily. Jako první jsme v Německu navštívili město Norimberk, ve kterém naše první kroky směřovaly do ZOO, kde jsme viděli delfínovou show. Následovala prohlídka města a středověké mučírny, kde jsme mohli vidět cely pro věžně a mnoho nástrojů, které sloužily k mučení vězňů. Po ukončení prohlídky, jsme měli každý rozchod, abychom mohli ochutnat nějaké dobroty a hlavně zmrzlinu, která byla vážně úžasná. Norimberk jsme opustili okolo páté hodiny a naším autobusem jeli a na internát, kde na nás čekala teplá večeře. Po večeři jsme šli na pokoje a po 21. hodině byla večerka.
    Ráno po krásné noci nás čekala bohatá snídaně a po ní cesta do Legolandu. Hodinová cesta byla za námi a my se strašně těšili na atrakce a všechno co k Legolandu patří. Paní průvodkyně nám rozdala vstupenky a my vešli do krásného světa vyrobeného jen a jen z lega. Bylo nádherné vidět ty šťastné a nadšené tváře. Všem se nejvíce v Legolandu líbila osmimístná loď, která vjela nejdřív do jeskyně, kde stříkala voda, a potom vyjela na veliký kopec, ze kterého sjela do jezera, a všichni byli v ten okamžik strašně mokří. Byly tam, ale i jiné atrakce např: Lego X-Treme, Lego Drak….).
    Po skoro šesti hodinách jsme nastoupili opět do našeho zeleného autobusu a hurá domů. Bylo nás ale mnoho, kteří bychom zde ještě nějakou dobu zůstali a návrat k rodičům o něco posunuli. Do Záboří jsme přijeli ve 23 hodin. Po náročné cestě jsme všichni brzy usnuli, abychom byli ve středu ve škole opět jako rybičky.

Monika Poláková, 8.ročník

Jak je známo nejen všem ve škole, ale i lidem v okolí, naše škola pořádá zájezdy nejenom po Čechách, ale chceme, aby děti poznaly různé památky a místa v cizině. Jen letos jsme 2 krát navštívili Německo. V čase předvánočním Drážďany s adventními trhy a nedávno začátkem května jsme absolvovali dvoudenní zájezd do Norimberku a Legolandu. Tam jsme byli pro velký úspěch již podruhé. A opět byli všichni nadšeni.
    Moc nás těšila chvála vedoucí zájezdu slečny Markéty Havlové, která říká, že s tak vzornou skupinou se jen tak nesetkává. V pravý čas byli vždy všichni na smluveném místě. Vše proběhlo bez jakýchkoliv potíží a ke spokojenosti všech.
    Proto bych chtěla pochválit všechny naše školní děti (jeli žáci od nejmenších prvňáků až po devátou třídu) za vzorné chování a vstřícnost. Ten, kdo pracuje s dětmi ví, že nejlepší odměnou pro učitele je, když se v pohodě vrátíme všichni domů plni krásných zážitků. A to se také stalo!
    Jezdí s námi nejenom naše školní děti, ale dle zájmu i jejich rodiče nebo jiní dospělí. S některými se setkáváme opakovaně, tolik se jim zájezdy líbí. Tentokrát s námi jela rodina mojí sestry. Z výletu byli nadšeni. Hned ráno po návratu jsem našla v mobilu zprávu:
    „Ještě jednou všem ze školy díky za krásné zážitky z výletu a hlavně paní učitelce Křivancové za perfektní organizaci. Jestli ještě někdy někam pojedete a budete mít místo, rádi bychom s Vámi jeli.‘‘
Takže díky a někdy na výletě nashledanou!

Marie Vokrojová