Exkurze do Lnář (19. 3. 2015)

"Ve čtvrtek 19. března si udělali žáci osmého ročníku ZŠ Zaboří výlet do Lnář. Nejprve zde navštívili krásný zámek, kde měli jen pro sebe prohlídku, která měla velký úspěch. Poté jejich kroky pokračovaly do nedaleké psychiatrické léčebny, která se nachází v budově bývalého kláštera. Zde se seznámili s tím, jak se pracuje s lidmi, kteří jsou duševně nemocní a nebo závislí na drogách.
    „Všichni jsme si mysleli, že to zde chodí úplně jinak. O to větší bylo překvapení, když jsme se dozvěděli o tomto zařízení a jeho chodu více podrobností. Poté jsme se usadili na lavičce v krásném prostředí a příjemně si popovídali. Po skoro dvouhodinovém odpočinku v přírodě jsme se vydali na autobus, který nás odvezl do nedaleké Blatné, kde jsme zakončili výlet pořádnou pochoutkou v cukrárně.
    Velké díky patří paní učitelce Křivancové, která nám poučný výlet zajistila, dále bychom chtěli poděkovat panu Kurzovi, který nás provedl zámkem a také paní Hermanové a paní Zahradníkové z psychiatrické léčebny, protože ty nám vysvětlily a ukázaly, jak je ve Lnářích o všechny pacienty postaráno.“

Monika Poláková, 8. ročník