Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Exkurze do Lnář (19. 3. 2015)


    "Ve čtvrtek 19. března si udělali žáci osmého ročníku ZŠ Zaboří výlet do Lnář. Nejprve zde navštívili krásný zámek, kde měli jen pro sebe prohlídku, která měla velký úspěch. Poté jejich kroky pokračovaly do nedaleké psychiatrické léčebny, která se nachází v budově bývalého kláštera. Zde se seznámili s tím, jak se pracuje s lidmi, kteří jsou duševně nemocní a nebo závislí na drogách.
    „Všichni jsme si mysleli, že to zde chodí úplně jinak. O to větší bylo překvapení, když jsme se dozvěděli o tomto zařízení a jeho chodu více podrobností. Poté jsme se usadili na lavičce v krásném prostředí a příjemně si popovídali. Po skoro dvouhodinovém odpočinku v přírodě jsme se vydali na autobus, který nás odvezl do nedaleké Blatné, kde jsme zakončili výlet pořádnou pochoutkou v cukrárně.
    Velké díky patří paní učitelce Křivancové, která nám poučný výlet zajistila, dále bychom chtěli poděkovat panu Kurzovi, který nás provedl zámkem a také paní Hermanové a paní Zahradníkové z psychiatrické léčebny, protože ty nám vysvětlily a ukázaly, jak je ve Lnářích o všechny pacienty postaráno.“

Monika Poláková, 8. ročník 

Fotogalerie 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012