Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Lyžařský kurz (12. - 17. 1. 2020)


     Paní zima se letos nějak do zimních šatů ne a ne obléci, z čehož především lyžaři nejsou dvakrát nadšení. I třicet žáků ZŠ Záboří se velmi bálo, aby na šumavském Kramolíně nenašlo místo bílé peřiny jen zelené louky a nemuselo svůj lyžařský zájezd trávit pouze procházkami po šumavské přírodě. Ta je sice krásná, ale povídejte to dnešním puberťákům. Ty při představě, že budou muset odložit mobilní telefon a jít pěšky, popadají mrákotné stavy.
     Naštěstí můžeme pět ódy na toho, kdo vymyslel sněžná děla. Díky nim se alespoň na 3 sjezdovkách povaloval dostatek sněhu, a tak se mohly děti nerušeně věnovat výuce lyžování. A jelikož pomalu celý týden lipenské okolí ozařovaly sluneční paprsky, tak si všichni mladí lyžaři všech šest dní užili, i přesto, že kvůli nedostatku sněhu museli z hotelu Filip, který se stal od letošního roku novým zázemím Zábořáků, na sjezdovku čtyřikrát denně šlapat pěšky.
     Doufejme, že příští rok se šumavské kopce přeci jen více zabalí do bílé peřiny a milovníci lyžování se budou moci bezstarostně prohánět po svazích Kramolína.
Text a foto MG

Fotogalerie 

 

 

 

 

 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012