Maškarní rej v MŠ (1.3.2019)

Den plný neobvyklých masek, netradičních činností a hlavně velkého rošťačení se nám blížil. Mateřská škola v Záboří se na to velice pečlivě připravovala. Děti si přes týden vyrobily šašky z papíru a vyzdobily jimi nástěnky na chodbě. Ze dveří od třídy jsme udělali klauna, který nás během týdne vítal do nových dnů, a závěrem jsme nafoukli i balonky na výzdobu třídy. Vše bylo připraveno a už se jen všichni těšili na pátek, na den, ve kterém mělo vše vypuknout.
     Dveře školky se rozletěly a mezi dveřmi se začínala objevovat kouzelná stvoření. Mezi nimi se objevil i dinosaurus, zajíček, čarodějnice, víly, princezny, superhrdinové, motýlek a další. Pozadu nezůstala ani paní učitelka, která se proměnila v pirátku, a nechyběl jí ani její věrný pirátský papoušek. Pro děti byly připraveny nejrůznější úkoly jako je hra Masopust, štafeta s míčkem na lžíci či tance s balonky. Za splnění úkolů dostaly sladkou odměnu, balonek a diplom s Krtečkem, který je jejich nejoblíbenější pohádkovou postavou.
     Den se velice vydařil, děti si ho moc užily a společně se těšíme na příští rok.

Lenka Končelová, učitelka MŠ