McDonald`s cup (14. 5. 2013)

Hurá do McDonald's! Tohlle bohužel dneska často a ráda volá česká mládež. Ale žáci v Záboří v květnu tento pokřik přeci jen změnili na "hurá na McDonald`s cup!" Místo tedy, aby se krmili všemi těmi šťavnatými burgery a hranolkami, vyrazili do Strakonic na tradiční fotbalový turnaj žáků 1. stupně. Před dvěma lety Zábořští senzačně vyválčili 2. místo, o podobné překvapení se chtěli pokusit i letos.
    Už v základní skupině se ale snažila zhatit tento nesmělý úkol čtyři družtva. V prvních třech utkáních sice zábořští neprohráli, ale přesto před posledním zápasem stáli před velmi těžkým oříškem. Museli uhrát se ZŠ Bavorovskou Vodňany alespoň remízu. Soupeř, který nakonec celý turnaj vyhrál, brzy vedl o dvě branky a zdálo se, že je postupovým nadějím odzvoněno. Ale chyba lávky, Pepa Šourek dvěma brankami v samém závěru vyčaroval postupovou dělbu bodů.
     Ve čtvrtfinále se před zábořský tým postavil horký favorit celého turnaje - ZŠ Volyně. Opět se ale ukázalo, že fotbal nemá logiku. Po heroickém výkonu všech hráčů a 2 hráček se stal semifinálový sen skutečností. Bohužel všechna předchozí namáhavá utkání stála všechny hráče příliš mnoho sil, které v posledních dvou medailových kláních přeci jen chyběly. Přesto však ZŠ Záboří v konkurenci sedmnnácti škol dosáhla krásného čtvrtého místa! Doufejme, že se podobný úspěch podaří brzy zopakovat.

Výsledky:
ZŠ Záboří - ZŠ Dukelská Strakonice 1:1, gól Kubelák
ZŠ Záboří - ZŠ Střelské Hoštice 2:0, branky Kubelák, Šourek
ZŠ Záboří - ZŠ Bavorov 0:0
ZŠ Záboří - ZŠ Bavorovská Vodňany 2:2, branky Šourek 2
ZŠ Záboří - ZŠ Volyně 2:1, branky Šourek 2
ZŠ Záboří - ZŠ TGM Blatná 0:1 (semifinále)
ZŠ Záboří - ZŠ Poděbradova Strakonice 0:3 (zápas o 3. místo)

Tabulka: zde ke stažení