Mikulášská nadílka (6.12.2019)

Na naší škole se jako každý rok převlékli deváťáci do masek čertů, Mikuláše a anděla a rozdávali nadílku hodným, ale i těm zlobivějším dětem. Letos však mikulášská nadílka proběhla o den déle, tedy 6. prosince, takže mnohé děti byly velice překvapeny, když se chodbami školy začal rozléhat řinkot řetězů a cinkání zvonečku. Všichni byli ale velmi stateční, i když přece jen pár slz ukáplo. V každé třídě si čerti posvítili na hříšníky, a že jich nebylo málo, a ti museli své hříchy odčinit zarecitováním básničky nebo zazpíváním písničky. Hodný anděl pak všechny odměnil ovocem a ve svém košíku našel i nějakou sladkost. Kromě školy Mikuláš a jeho pomocníci navštívili i školku, místní obchod a kovovýrobu pana Slavíka.
Lenka Říská