Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Mikulášská nadílka (1. 12. 2017)


     Mikulášská nadílka je vždycky ve znamení rozporuplných pocitů – trochu těšení se na dárky a dobrodružství, trochu strachu. Ani letos to v zábořské škole nebylo jinak. Mikuláš a jeho pomocníci k nám sice zavítali o pár dní dřív, ale na atmosféře to rozhodně neubralo.
     Děti z 9. třídy si pro svoje mladší kamarády tentokrát připravily trochu jiné peklo – strašidelnější, neboť tam byla téměř úplná tma, a zároveň i pří-větivější, protože se tam nezjišťovaly jen prohřešky na váze hříchů, neklečelo se na hrachu a nevařilo v pekelném hrnci, ale také se vozilo v kočárku čertovské miminko, lezlo provázkovým bludištěm pro sladkou odměnu a plnily se další zábavné úkoly.
     Když se v pekle vystřídaly děti z celé školy a všichni včetně pana ředitele byli náležitě začernění, celá ta veselá sedmičlenná nebeskopekelná skupinka se vydala navštívit kuchařky ve školní jídelně a místní firmu. Nechyběla ani návštěva mateřské školky. Dětem tentokrát neukápla ani slzička. Nejdojemnější byl chlapeček, který seděl s Mikulášem na koberci, hladil ho po vousech a chválil:,,Ty jsi táááák krásnej!!“
     Chtěla bych touto cestou veřejně moc poděkovat všem svým dětem (i některým rodičům) za elán , nadšení a kreativitu, se kterými se přípravy mikulášské nadílky ujaly.

Šárka Kučerová  

Fotogalerie 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012