Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Pasování na čtenáře  (22. 5. 2018)

    22. května 2018 proběhl v naší první třídě již druhý ročník pasování na čtenáře. Všechny přítomné přivítal pan ředitel Gutwirth a slavnost mohla začít.
    Prvňáčci předvedli, jak umí číst, přednášeli básně o zvířátkách a oblíbených písmenkách. V jedné z básniček se nám dostalo informace, kde hledat návody z oboru kuchařského, či co najdeme v encyklopedii. Přítomní hosté byli seznámeni s čtenářským stromem, kde čtyři jablíčka znamenají společně přečtené knihy. Další dvě budou doplněny během několika dní. Strom má spoustu listů – knih z „domácího čtení“. Úroveň čtenářského umění je v této třídě velice dobrá až vynikající. Proto také byli prvňáčci chváleni již během této slavnosti a odměňováni potleskem. Na závěr obdrželi knihu Hodný dinosaurus, pamětní list a byli mečem pasováni do cechu čtenářského.
    Sladkou tečku udělal přípitek a dort v podobě knihy. Symbolický klíč, který se objevil na knize i tričku, jež si děti také zhotovily k této příležitosti, otevřel cestu do krásného světa literatury.
    Tak ať, děti, žijete tolik životů, kolik přečtete knih!

Dana Stejskalová

Fotogalerie 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012