Pasování na čtenáře  (22. 5. 2018)

22. května 2018 proběhl v naší první třídě již druhý ročník pasování na čtenáře. Všechny přítomné přivítal pan ředitel Gutwirth a slavnost mohla začít.
    Prvňáčci předvedli, jak umí číst, přednášeli básně o zvířátkách a oblíbených písmenkách. V jedné z básniček se nám dostalo informace, kde hledat návody z oboru kuchařského, či co najdeme v encyklopedii. Přítomní hosté byli seznámeni s čtenářským stromem, kde čtyři jablíčka znamenají společně přečtené knihy. Další dvě budou doplněny během několika dní. Strom má spoustu listů – knih z „domácího čtení“. Úroveň čtenářského umění je v této třídě velice dobrá až vynikající. Proto také byli prvňáčci chváleni již během této slavnosti a odměňováni potleskem. Na závěr obdrželi knihu Hodný dinosaurus, pamětní list a byli mečem pasováni do cechu čtenářského.
    Sladkou tečku udělal přípitek a dort v podobě knihy. Symbolický klíč, který se objevil na knize i tričku, jež si děti také zhotovily k této příležitosti, otevřel cestu do krásného světa literatury.
    Tak ať, děti, žijete tolik životů, kolik přečtete knih!

Dana Stejskalová