Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Mezinárodní šetření PISA (Červen 2015)


    Na stránkách školy se většinou setkáváte s články týkajícími se převážně mimoškolních či soutěžních aktivit. Samotným výsledkům výuky se zde často nevěnujeme, ono změřit samotnou její kvalitu není zrovna jednoduché. Žáci si v dnešní době na školu převážně stěžují, většinu studijní látky považují za zbytečnou. Jak tedy zjistit, jak na tom vlastně žáci naší školy jsou?
    Na jaře loňského roku proběhlo na 345 českých základních a středních škol šetření PISA, které je považováno za největší a nejdůležitější mezinárodní šetření v oblasti měření výsledků vzdělávání. Zaměřuje se na zjišťování úrovně gramotností (čtenářská, matematická, přírodovědná) patnáctiletých žáků.
    V lednu 2016 na naši školu dorazily výsledky tohoto projektu a popravdě jsme se údivem ani nemohli nadechnout. Žáci ZŠ Záboří dosáhli v porovnání s dalšími cca 150 základními školami v ČR doslova neuvěřitelných výsledků. Začněme od toho „nejméně úspěšného“: V problematice týmového řešení problému obsadila ZŠ Záboří 37. příčku, v matematické gramotnosti 20. a v přírodovědné gramotnosti 4. pozici. To nejlepší jsme si nechali na konec. V čtenářské gramotnosti byli žáci naší školy předstiženi pouze jedinou školou!
    Doufejme, že i v budoucnosti budou žáci ZŠ Záboří podobně úspěšní a budou se moci ke znalostem získaným na základní škole hrdě hlásit.

Kompletní zpráva PISA
 
 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012