Poslední zvonění  (29. 6. 2018)

Tak je tu čas, kdy poslední zvonění zní, najednou smutně Ti zní…“ Zábořskou školou se rozezní „srdceryvné“ tóny známé písně od skupiny Extra band (no jo, pan ředitel je rocker, tak si holt tento song prosadil), zvonek zvoní mnohem déle než obvykle a z druhého patra začínají padat balónky naplněné konfetami. První slzy se překvapivě nezobrazují na tvářích odcházejících deváťáků, ale stékají jejich mladším spolužákům, kteří vytvořili dlouhý špalír. Poté už ze schodů za tónu modernějšího songu (to víte, současní žáci zřejmě nevyhledávají podobný styl hudby jako jejich pedagogové) sestupuje paní učitelka se všemi svými „miláčky“. Nyní už se opravdu vlhčí oči téměř všem.
    Není divu, školu opouští třída, na kterou asi dlouho nezapomeneme. Díky nim se mohla škola pyšnit mnoha oceněními z výtvarných soutěží, florbalu či atletiky. Vždyť dvěma z nich tělocvikáři z jiných škol říkali pro svou skvělou výkonnost „Etiopani“. Budou nám scházet. Ale dle jejich slov v dojemném proslovu jim možná bude „základka“ i jejich často „nenávidění, nespravedliví a staromódní“ učitelé také chybět!
    Pak už se za „absolventy“ opravdu naposledy uzavřela škola, jejich další kroky směřovaly na obecní úřad a pak dál, do života. V tuto chvíli už začíná příběh úplně nový, o tom už ale zase v budoucnu bude psát někdo jiný!
    Hodně štěstí, deváťáci!