Přednáška p. Povaly (6.12.2019)

V předvánočním čase navštívil naši školu zajímavý host. Pan Roman Povala, bývalý narkoman, působí v současnosti jako evangelický kněz. Jeho přednáška o životě s drogami a především o tom, jak žít, abych se závislosti vyhnul, děti z 8. a 9. třídy velmi zaujala. Tady je pár reakcí:
    Nejvíc mě šokoval příběh jeho kamaráda Lukáše-i když se mu snažil pomoci najít znovu jiný smysl života, navštěvoval ho, Lukáš stejně nakonec umřel. Pán o všem vyprávěl s ohromnou vášní pro věc.
     Překvapilo mě, jak strašně obtížné je se závislosti zbavit a kolika lidem kolem sebe ublížíte. Nejvíc mě zaujala jeho věta: ,,Nežijte na 100, ale na 150 %, važte si své rodiny a svých přátel, protože to je nejvíc.“
     I když p. Povala mluvil dvě hodiny, ani chvilku jsme se nenudili, přednáška byla moc zajímavá a pán charismatický. Nejvíc mě překvapilo, že i v dobách komunismu byly v ulicích k sehnání drogy.
     Nejvíc mě zaujaly příběhy lidí, kteří byli závislí, překvapilo mě, jak snadno člověk do závislosti spadne a co všechno je pak schopný udělat, aby sehnal peníze na drogy.
     Překvapilo mě, že bývalý narkoman je tak milý a sympatický člověk, čekala jsem někoho úplně jiného.
 Šárka Kučerová