Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Výlet do Prahy (1. 6. 2012)


    To bylo takhle. Čtvrťáci měli vlastivědu a náplní hodiny byla "Praha". Jejich spolužáci druháci probírali ve stejné vyučovací hodině dopravní prostředky. Takové, které tady u nás v Záboří běžně vidíme, ale dostali jsme se samozřejmě na tramvaj a metro. A už tu byla otázka: "Kdo z vás byl v Praze a kdo jel tramvají a metrem?" A protože se zvedlo opravdu minimum rukou, paní učitelka zareagovala velice rychle: "Co kdybychom se do té Prahy podívali a všechno poznali na vlastní oči!" To nadšení se nedá popsat! A výzva se už samozřejmě nedala vzít zpět.
    Začalo plánování. Děti by se nejraději o výletě bavily každou vyučovací hodinu. Protože je nás ve třídě málo, jevila se jako nejlepší způsob dopravy jízda linkovým autobusem. A vyplatilo se. 9. října v časných ranních hodinách jsme se sešli v Blatné na zastávce směr Praha. Cesta utekla rychle a před námi se objevilo naše hlavní město. A co jsme vše viděli a zažili? Nejprve jízda metrem na Můstek a odtud rychle pěšky na Staroměstské náměstí. A podle plánu jsme stihli orloj přesně v 9 hodin.
    Potom jsme šli na Karlův most a užívali si nádherný pohled na Hradčany. Pokračovali jsme na Malostranské náměstí, odtud jsme se přesunuly tramvají k zastávce lanovky na Újezdě. Za velkého zájmu dětí jsme se vyvezli na Petřín. Zasmáli jsme se v bludišti, potom vystoupali na Petřínskou rozhlednu. Před námi se rozprostřela celá Praha. Znovu nás čekala cesta lanovkou, tramvají a metrem. Nemohli jsme samozřejmě vynechat Václavské náměstí se slavnou sochou. Děti si tady koupily výbornou zmrzlinu a na památku pohledy. To už se blížila doba odjezdu, a proto jsme naposledy použili metro, které nás zavezlo na zastávku autobusů. Po hodině a půl jsme se vítali s rodiči v Blatné.
    Výlet se nám vydařil, vše proběhlo bez problémů, počasí nám také přálo. A hlavně - viděli jsme Prahu a také všechny možné dopravní prostředky. Proto jsme tam přeci jeli.

Marie Vokrojová, tř. učitelka

Fotogalerie
 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012