Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Exkurze na Pražský hrad (3. 12. 2015)


    "Praha stověžatá, matka měst a ještě v adventním hávu. Kdo by odolal jejímu silnému mámení? Zástupy cizinců v našem hlavním městě dokazují, že málokdo. A jelikož mnoho zábořských dětí nemá možnost nadýchat se této nevšední atmosféry, vydali se žáci 7. a 8. ročníku navštívit předvánoční atmosféru jednoho z nejkrásnějších měst světa.
    Ve čtvrtek 3. prosince se tedy zaplnilo blatenské nádraží čtyřiadvaceti cestovateli, výprava za poznáním mohla začít. Cesta vlakem i tramvají proběhla v klidu (tedy až na jednu mikinu potřísněnou přesnídávkou). Za necelé tři hodiny již mohli všichni obdivovat krásy Pražského hradu při výukovém programu „Příběh hradu“. Všichni poctivě vyplňovali úkoly týkající se jeho historie, skoro se až nechtělo věřit, že jsou to tytéž děti, které ve škole často odmítají všemožné pokusy učitelů o jejich vzdělávání.
    Exkurze pokračovala prohlídkou Chrámu sv. Víta, Zlaté uličky a poté se Zábořáci za nádherného počasí pěšky přesunuli na Staroměstské náměstí, kde všichni mohli oči nechat na tradičním odbíjení hodin orloje. A jelikož se blíží Vánoce, vynechat jsme nemohli ani nákupní centrum Palladium.
    Zde ani při následné jízdě přeplněným metrem se v dopravní špičce naštěstí nikdo neztratil, a tak na zpáteční cestě rychlíkem už se probíraly všemožné zážitky z posledního putování roku 2015. Třeba se ale brzy do české metropole zase vrátíme.

Michal Gutwirth

Fotogalerie 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012