Zábořští v TV a na Řípu  (14. 6. 2016)

Konec školního roku se opět nese ve znamení třídních výletů. Učitelé i děti jsou již celoroční prací unaveni, a tak je právě teď vhodný okamžik načerpat i jiné zážitky, než jen ty, které nám poskytují zdi naší školy. Celý první stupeň se tento rok vydal za hranice Jihočeského kraje- do Prahy a na horu Říp.
   Zastavení v Praze trvalo dvě hodiny a celé bylo nabité uměním - jak také jinak, když jsme absolvovali prohlídku České televize na Kavčích horách. Děti měly možnost nakouknout pod pokličku televiznímu řemeslu. S milými průvodci prošly prostory, ve kterých vzniká řada jejich oblíbených pořadů, podívaly se do míst, kde se vyrábí kulisy, vyzkoušely si nejrůznější kostýmy, podívaly se na svět skrz hledáček kamery a mohly se posadit do moderátorského křesla, ve kterém díky kamerám a čtecímu zařízení pocítily chvíli závan pomyslné slávy. Nakonec se staly diváky pořadu Kouzelná školka a jejich potlesk jistě potěšil i Jitku Molavcovou a Fanynku.
    A protože věčné sezení u televize (a v televizi) není pro nikoho zdravé, protáhli jsme si těla při výstupu na horu Říp. A výšlap to byl pořádný! Někomu trval delší dobu, někomu kratší, ale nakonec jsme převýšení 459m překonali všichni. A na důkaz jsme se vyfotili u románské rotundy sv. Jiří.

Eva Bradáčová

Výlet na Říp 2016