Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Zábořští v TV a na Řípu  (14. 6. 2016)


    Konec školního roku se opět nese ve znamení třídních výletů. Učitelé i děti jsou již celoroční prací unaveni, a tak je právě teď vhodný okamžik načerpat i jiné zážitky, než jen ty, které nám poskytují zdi naší školy. Celý první stupeň se tento rok vydal za hranice Jihočeského kraje- do Prahy a na horu Říp.
   Zastavení v Praze trvalo dvě hodiny a celé bylo nabité uměním - jak také jinak, když jsme absolvovali prohlídku České televize na Kavčích horách. Děti měly možnost nakouknout pod pokličku televiznímu řemeslu. S milými průvodci prošly prostory, ve kterých vzniká řada jejich oblíbených pořadů, podívaly se do míst, kde se vyrábí kulisy, vyzkoušely si nejrůznější kostýmy, podívaly se na svět skrz hledáček kamery a mohly se posadit do moderátorského křesla, ve kterém díky kamerám a čtecímu zařízení pocítily chvíli závan pomyslné slávy. Nakonec se staly diváky pořadu Kouzelná školka a jejich potlesk jistě potěšil i Jitku Molavcovou a Fanynku.
    A protože věčné sezení u televize (a v televizi) není pro nikoho zdravé, protáhli jsme si těla při výstupu na horu Říp. A výšlap to byl pořádný! Někomu trval delší dobu, někomu kratší, ale nakonec jsme převýšení 459m překonali všichni. A na důkaz jsme se vyfotili u románské rotundy sv. Jiří.

Eva Bradáčová


Výlet na Říp 2016 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012