Projektový den (31.10.2018)

Na oslavy 30. výročí od otevření nové školní budovy jsme navázali projektovým dnem 100 let od vzniku ČSR. Bylo by škoda nevyužít výstav a plakátů, které jsme společně se žáky v některých třídách připravili. A tak se naši žáci postupně celý den seznamovali s tím, jak se žilo v dobách komunismu nebo za první republiky. Zkoušeli prát na valše, vytáčet číslo na starém telefonu, chodit ve dřevácích a najít v seznamech válečných ztrát muže ze své obce. Pozastavovali se nad nesmyslností komunistické propagandy, vyzkoušeli plynovou masku nebo pionýrský šátek. A k tomu skládali puzzle s obrázkem Pražského hradu, malovali státní znak, zkoušeli, jestli by se dnes ještě domluvili slovensky, testovali svoje znalosti o Masarykovi a vzniku republiky.

Šárka Kučerová