Pohár rozhlasu (13. 5. 2015)

Třináctého a čtrnáctého května proběhlo v Blatné tradiční klání družstev - Pohár rozhlasu. Zábořskou školu reprezentovali pouze mladší žáci 5. - 7. ročníku v kategorii chlapců i děvčat. Hlavně děvčatům se docela dařilo, skončily na hezkém 6. místě pouze několik bodů za příčkou pátou. Škoda jen, že bývalá žákyně Sára Vadlejchová již nereprezentuje ZŠ Záboří, neboť její body by zřejmě stačily na 3. pozici. I tak lze ale 6. pozici považovat za úspěch.
    Ani chlapci se rozhodně neztratili, skončili pouze o jednu příčku níže než děvčata. Pohár rozhlasu sice je soutěží družstev, přesto je třeba zmínit také individuální výsledky zábořských sportovců. Tradičně se o medailová umístění postarala dvojčata Honsova, Anežka stála na stupínku stříbrném, Tonda si na krk pověsil medaili bronzovou.
     Doufejme, že se zábořským žákům bude dařit i v atletické olympiádě v individuálních disciplínách.

Celkové výsledky družstev, výkony zábořských chlapců, výkony zábořských děvčat