Pohár rozhlasu (17. 5. 2012)

Květnové počasí už naznačuje, že zima už svou nadvládu nad přírodou definitivně ztratila a na řadu se i na základních školách dostává královna sportu atletiky. První soutěží v tomto sportovním odvětví se tradičně stal Pohár rozhlasu družstev. Zábořským se podařilo obsadit pouze kategorii starších chlapců, ve které ovšem panovala tvrdá konkurence. Celkem 13 týmů bojovalo v Blatné o vítězství a následný postup do krajského kola. Hoši ze ZŠ Záboří se ale rozhodně neztratili, podávali velmi slušné výkony a nakonec se mohli radovat z pěkného 7. místa, mezi venkovskými školami dokonce nenašli konkurenci. Za zmínku určitě stojí fakt, že získali dokonce skalpy obou blatenských škol.
    Nyní se budou zraky všech fandů atletiky upírat k závěru června, kdy ve Strakonicích proběhnou další atletické závody, tentokráte v kategorii jednotlivců. Doufejme, že se zde mladí sportovci ze Záboří neztratí a získají pro svou školu nějaký cenný úspěch. Několik aspirantů na medailová umístění by se určitě našlo. Držme jim tedy palce!

Výkony