Slavnost slabikáře (18.11.2019)

Naši letošní prvňáčci zažili v pondělí 18. listopadu svou první slavnost. Ranní plačtivé počasí neubralo na náladě našim nejmenším žákům. Vyhlíželi z okna, zda už jede maminka, která to svatosvatě slíbila… A dočkali se. Alespoň někteří. Na návštěvu zavítal do třídy taktéž pan ředitel, pozdravil se s námi, zjistil, kolik písmenek už umíme, a slavnost mohla začít.
     Stejně jako loni seděli tu v lavicích i žáci z 2. ročníku, aby nás povzbudili a podívali se, jak jde kamarádům hledání začátečních slabik slov, dále skládání slov a nakonec i čtení jednoduchých vět. Děti splnily dobře všechny úkoly a tím osvobodily princeznu „Větu“ nebo prince „Větíka“. Pohádkovou postavičku si pak nalepili do pracovního listu.
      Potom došlo na velké gratulace, předávání diplomu a hlavně onoho krásného červeného Slabikáře. Vše bylo zdárně fotodokumentováno rodiči a paní učitelkou Srbovou.
      Byl to hezký den a další nás čeká, až Slabikář přečteme. Pozveme i své kamarády ze školky. To však musíme už dobře číst, abychom mohli být pasováni na čtenáře.
Dana Stejskalová