Slavnost slabikáře (1. 11. 2017)

Vše je jednou poprvé. Naši prvňáčci zažili velké „poprvé“ ve středu 1. listopadu. Než dostali svůj Slabikář – první knihu, kterou již sami budou číst, plnili úkoly, aby osvobodili princeznu „Větu“ nebo prince „Větíka“. Na návštěvu zavítali do třídy i žáci ze 2. ročníku, aby své kamarády povzbudili a podívali se, jak prvňáčkům jde čtení slabik, slov i jednoduchých vět. Po splnění všech úkolů obdržely děti obrázek osvobozené postavičky, který si nalepily do pracovního listu. Pak došlo na velké gratulace a samozřejmě fotografování.
    Na závěr slavnosti patří oslava. Každý žáček dostal Slabikář, pamětní list a navíc sladký dortík se svíčkou. U samotného předávání chyběl pan ředitel, protože organizoval ve sportovní hale okresní turnaj ve stolním tenise, tak jej prvňáci došli navštívit a on je všechny moc pochválil. Chválou pak nešetřily ani paní kuchařky, kterým děti nakoukly do jejich království.
    Byl to hezký den a další nás čeká, až Slabikář přečteme. Pozveme již i své rodiče a kamarády ze školky. To však musíme už dobře číst, abychom mohli být pasováni na čtenáře.
    Přeji svým malým prvňáčkům při čtení mnoho radosti, zábavy a dobrodružství, která jim čas strávený nad knihou určitě přinese.

Dana Stejskalová, tř. učitelka 1. ročníku