Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Slavnost slabikáře (1. 11. 2017)


    Vše je jednou poprvé. Naši prvňáčci zažili velké „poprvé“ ve středu 1. listopadu. Než dostali svůj Slabikář – první knihu, kterou již sami budou číst, plnili úkoly, aby osvobodili princeznu „Větu“ nebo prince „Větíka“. Na návštěvu zavítali do třídy i žáci ze 2. ročníku, aby své kamarády povzbudili a podívali se, jak prvňáčkům jde čtení slabik, slov i jednoduchých vět. Po splnění všech úkolů obdržely děti obrázek osvobozené postavičky, který si nalepily do pracovního listu. Pak došlo na velké gratulace a samozřejmě fotografování.
    Na závěr slavnosti patří oslava. Každý žáček dostal Slabikář, pamětní list a navíc sladký dortík se svíčkou. U samotného předávání chyběl pan ředitel, protože organizoval ve sportovní hale okresní turnaj ve stolním tenise, tak jej prvňáci došli navštívit a on je všechny moc pochválil. Chválou pak nešetřily ani paní kuchařky, kterým děti nakoukly do jejich království.
    Byl to hezký den a další nás čeká, až Slabikář přečteme. Pozveme již i své rodiče a kamarády ze školky. To však musíme už dobře číst, abychom mohli být pasováni na čtenáře.
    Přeji svým malým prvňáčkům při čtení mnoho radosti, zábavy a dobrodružství, která jim čas strávený nad knihou určitě přinese.

Dana Stejskalová, tř. učitelka 1. ročníku 

Fotogalerie 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012