Exkurze Písek (28.3.2019)

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 navštívili naši žáci z 1. stupně kulturní centrum v Písku – Sladovnu. Na programu byly dvě výstavy: (DE)konstrukce a Hnízdo ilustrace.
     Jako první jsme navštívili výstavu (DE)konstrukce, která byla velice kreativní. Vedla děti k přemýšlení a zkoumání, jak vytvořit různé konstrukce. K dispozici měly provázky, lepenky, kartony, dřívka, klacíky, špejle, nitě, drátky,… a hlavně svou dětskou fantazii. Proto nám vznikaly nové a nové krásné stavby. Ke konci výstavy si děti mohly vyzkoušet „prolézání pavoučích sítí“. Tato aktivita byla velice akční a pro děti zábavná.
     Druhá výstava - Hnízdo ilustrace, se týkala knih. Po celé místnosti byla rozmístěna spousta dětských knih, které si děti mohly prohlédnout. Byly zde knihy nové např. Lichožrouti, Kouzelná třída,…. ale také knihy známé i starší generaci např. Broučci, Honzíkova cesta či Malý Princ. Děti si také mohly prohlédnout Ladovy ilustrace v životní velikosti a uvařit si oběd s pejskem a kočičkou v jejich domečku.
     Celé dopoledne nám příjemně a rychle uteklo. Všem se moc líbilo a za nějaký čas se do Sladovny určitě zase vrátíme.

1. stupeň ZŠ Záboří