Slavnost slabikáře  (14. 11. 2018)

Naši letošní prvňáčci zažili ve středu 14. listopadu svou první slavnost.
    Než dostali svůj Slabikář – první knihu, kterou již sami budou číst, plnili úkoly, aby osvobodili princeznu „Větu“ nebo prince „Větíka“. Na návštěvu zavítali do třídy i žáci z 2. ročníku, aby své kamarády povzbudili a podívali se, jak prvňáčkům jde čtení slabik, slov a jednoduchých vět. Po splnění všech úkolů obdržely děti obrázek osvobozené postavičky, který si nalepily do pracovního listu. Pak došlo na velké gratulace a samozřejmě fotografování.
    Na závěr slavnosti patří oslava. Každý žáček dostal Slabikář, pamětní list a navíc sladkou odměnu. Byl to hezký den a další nás čeká, až Slabikář přečteme. Pozveme již i své rodiče a kamarády ze školky. To však musíme už dobře číst, abychom mohli být pasováni na čtenáře.
    Přeji svým malým prvňáčkům při čtení mnoho radosti, zábavy a dobrodružství, které jim čas strávený nad knihou určitě přinese.

Dana Stejskalová, třídní učitelka