Exkurze Techmania Plzeň (11.12.2019)

Žáci prvního stupně zábořské školy se 11. prosince vypravili na výlet do Plzně. První zastávkou byla Techmania. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny.
     Prvňáčci se zapojili do programu První kontakt s robotem, kde každý dostal svého minirobota, na kterém bylo možno vyzkoušet si jednoduché programování. Děti nakreslily barevné cestičky, po kterých má robot cestovat. Většině se naprogramování povedlo a jejich robot šel tam, kam určily. Po skončení programu měli prvňáčci jasno, co si budou přát od Ježíška.
     Druhá skupina se vydala na exkurzi s názvem Na tělo. Program byla zajímavý nejen pro děti, ale i pro nás učitele. Mohli jsme poměřit sílu stisku s krokodýlem, zjistit, jakou nejvyšší rychlostí dokážeme běhat, či vyzkoušet náš sluchový rozsah apod. Po ukončení naplánovaných programů si všichni mohli projít a hlavně vše vyzkoušet celou expozici Techmanie.
     Dalším cílem našeho výletu byly adventní trhy na plzeňském náměstí. Nasáli jsme zde trochu vánoční atmosféry, mnozí z nás utratili poslední korunky z kapesného, a správně lehce prokřehlí vyrazili zpět na cestu k domovu.
Text Marie Sekáčová, foto Andrea Kořánová