Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Exkurze Techmania Plzeň (11.12.2019)


     Žáci prvního stupně zábořské školy se 11. prosince vypravili na výlet do Plzně. První zastávkou byla Techmania. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny.
     Prvňáčci se zapojili do programu První kontakt s robotem, kde každý dostal svého minirobota, na kterém bylo možno vyzkoušet si jednoduché programování. Děti nakreslily barevné cestičky, po kterých má robot cestovat. Většině se naprogramování povedlo a jejich robot šel tam, kam určily. Po skončení programu měli prvňáčci jasno, co si budou přát od Ježíška.
     Druhá skupina se vydala na exkurzi s názvem Na tělo. Program byla zajímavý nejen pro děti, ale i pro nás učitele. Mohli jsme poměřit sílu stisku s krokodýlem, zjistit, jakou nejvyšší rychlostí dokážeme běhat, či vyzkoušet náš sluchový rozsah apod. Po ukončení naplánovaných programů si všichni mohli projít a hlavně vše vyzkoušet celou expozici Techmanie.
     Dalším cílem našeho výletu byly adventní trhy na plzeňském náměstí. Nasáli jsme zde trochu vánoční atmosféry, mnozí z nás utratili poslední korunky z kapesného, a správně lehce prokřehlí vyrazili zpět na cestu k domovu.
Text Marie Sekáčová, foto Andrea Kořánová

Fotogalerie 

 

 

 

 

 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012