Exkurze do Techmánie (25. 10. 2017)

25. 10 2017 se všichni žáci naší školy vydali už po několikáté do plzeňské Techmánie. Je to přírodovědné centrum, kde si můžete vyzkoušet různé věci ohledně chemie, fyziky, přírodopisu a matematiky. K Techmánii patří také 3D planetárium, kde můžete vidět velmi zajímavé dokumentární filmy. První stupeň zhlédl animovaný film o historii létání, druhý stupeň obdivoval mamuty a šavlozubé tygry v Titánech době ledové. Seznámili jsme se i se smutným příběhem Lajky, prvního tvora ve vesmíru.
    Největší úspěch měl ale v planetáriu Gyroskop. Ti, co se nebáli, mohli vyzkoušet, jaké to je létat ve vesmíru. Poté jsme se přesunuli do hlavní části Techmánie. Zde najdete spoustu zajímavých dobrodružných, ale i naučných her. Starším klukům se nejvíc líbil model bagru, dětem z prvního stupně zas hrátky s vodou. Když jsme měli vše prozkoumané, dali jsme si v hořejší restauraci oběd. Po skončení celého programu jsme opět nastoupili do autubusů a spokojení odjeli domů.
    Moc děkujume všem učitelům a řidičům za velmi krásný výlet.“