Otvírání jara  (21. 3. 2018)

Prý je 1. jarní den a půjdeme se školkou přivítat jaro, řekla naše paní učitelka. Ale venku mrzlo. Natáhli jsme čepice a rukavice a už jsme vyrazili do školky pro kamarády. Paní učitelka Lenka nám ukázala velký klíč ze dřeva. Ten bude odemykat vše, co ještě spí. Naučili jsme se několik básniček o jaru, které jsme malým kamarádům ze školky přednesli. Oni pak na louce za halou zatančili taneček pro nás.
    Hledali jsme společně a otvírali klíčem trávu, mech, keře, stromy, potůček, pole i les. Za ním byl ještě velký pruh sněhu. Tak jsme se v něm pobrouzdali. Ale už nás to nebaví. Těšíme se na koloběžky, kola, míče, trampolíny, pískoviště a hřiště. Snad už se dočkáme. Vždyť i krtek u potoka se probudil a nadělal krtiny jako sopky.
    Na konci vycházky se s námi mateřáčci před školou rozloučili. Dostali jsme na památku krásné žluté sluníčko.
    Tak jaro! Kde jsi?