Atletická všestrannost (19. 6. 2012)

To, že čas letí jako voda, víme všichni. Ani jsme se nenadáli, je tady opět konec školního roku a s ním spousta soutěží. Celé jaro se připravovaly děti 1. stupně na atletické závody, na kterých jsme loni posbírali několik předních umístění. Po odchodu dvou skvělých atletů (Simony Šourkové a Františka Honsy) na 2. stupeň, jsme letos odjížděli oslabeni. Nepřálo ani počasí. Vytrvalý déšť ohrozil i vlastní závod. Zrušit, nebo zahájit soutěž? Vždyť děti se celý rok těší! Začali jsme s hodinovým zpožděním za hustého deště. Obloha se však protrhávala a nakonec jsme uschli při sluníčku. A jak naše zápolení skončilo?
    Opět jsme slavili úspěch. Sára Vadlejchová (4. tř.) už počtvrté stála na stupni nejvyšším. Podobného umístění by dosáhla i Denisa Grecová, která vinou nesportovního zákroku jedné ze závodnic upadla. To způsobilo, že její parádní disciplínu – běh na 300m - nevyhrála a celkově skončila na 5. místě. A to si ještě Josef Šourek a Anežka Honsová odvezli bramborové medaile. Sedm dětí z naší školy se zúčastnilo závodů, z toho 4 skončily do 5. místa.
    Skvělé výsledky! Děkujeme.

Marie Vokrojová