Výlet Chanovice (27.9.2019)

Začátkem září padlo spontánní rozhodnutí, že bychom se s některými třídami z druhého stupně mohli vypravit na kole po blízkém okolí. A protože se sedmá třída osvědčila svou vytrvalostí již v loňském roce na Šumavě (tehdy v chůzi), vzali jsme na kola právě tyto žáky. A vzhledem k tomu, že třídní paní učitelka deváťáků je vášnivá cyklistka, nebylo pochyb o tom, která třída se k sedmičce připojí.
     Ač jsou Chanovice celkem malá vesnice, je toho zde dost k vidění. Zámek s parkem, skanzen a rozhledna. To vše jsme díky milé slečně průvodkyni během dopoledne zvládli. A cestou ještě kamennou bábu u Bezděkova a patník ve Slatině věnovaný památce Heleny Růžičkové.
     Díky vám, rodiče, že své děti stále ještě vedete k obyčejnostem života. Protože ne všichni mají v dnešní době ještě radost z pohybu, ne všichni ještě dneska cítí vonět dřevo, ne všichni se zasmějí tomu, že se jim promáčely boty od mokré trávy, málokdo ještě vidí barvy podzimu v lese. Vaše děti tohle všechno stačily vnímat. A tak si zpětně říkám: Je to dobrý, tady je svět ještě v pořádku!
Kateřina Krejčová