Exkurze Blatná (1. 6. 2012)

Protože jsme již trošku odrostli dětským hrám a soutěžím, vyrazili jsme místo soutěžení 1. června do Blatné na zámek a do muzea. V plánu byl také park s daňky, ale vzhledem k tomu, že pršelo, nevyšlo úplně všechno dle plánu… Navštívili jsme tedy výstavu Ze života hmyzu, která byla instalována v muzeu. Okukovali jsme zde výtvarné práce našich i cizích žáků, fotografie a obrazy rostlin a hmyzu, výrobky háčkované, lepené…, ale i živé včelky. Pak následovala již zmíněná prohlídka zámku, kde jsme se dozvěděli plno zajímavých informací ze života místní šlechty. Bonusem pak bylo sklepení se strašidly. Nakonec jsme zvládli i park, daňci se nám sice ukázat nechtěli, ale pávi svou pyšnost nezapřeli:)
    Pak následovala již zmíněná prohlídka zámku, kde jsme se dozvěděli plno zajímavých informací ze života místní šlechty. Bonusem pak bylo sklepení se strašidly. Nakonec jsme zvládli i park, daňci se nám sice ukázat nechtěli, ale pávi svou pyšnost nezapřeli :-)