Zdravá pětka (30.9.2019)

Několikrát do roka objednají paní učitelky do zdejší mateřské školy různá divadelní představení či jiné výchovné programy. Ne jinak tomu bude i v tomto školním roce.
    30. září nás navštívila paní lektorka z programu Zdravá pětka. Děti jsou před každým představením netrpělivé a plné očekávání. Většinou se těší na divadlo, tentokrát ale nevěděly, co očekávat. Paní lektorka je zaujala v prvních minutách. Vše začalo cvičením s hezkými písničkami. Dále je seznámila s postavičkami Bertičkou a Otylkou. Bertička hodně sportovala a zdravě jedla. Naopak Otylka byla boubelatá, samý faldík a měla moc ráda sladkosti. A už tu byl úkol pro malé školáčky. Museli nakoupit potraviny, které jsou zdravé a dát je do tašky. Nezdravé potraviny museli dát do druhé tašky. Překvapení pro všechny dospělé bylo, jak děti vůbec nepotřebovaly radit, co do které tašky dát. Vše proběhlo bez jakékoliv naší asistence. Vzájemně se domlouvaly mezi sebou a řešení je moc bavilo. Následná kontrola s paní lektorkou dopadla výborně. Za pomoci barevného plakátu a s příjemným výkladem k tomuto tématu si ověřovaly, zda nakoupily správně a jak by to mělo být i v životě. Poznaly, že i nezdravou potravinu (čokoládu, chipsy) si mohou dát, ale jen občas a v malém množství. Dále je čekal ještě jeden velký úkol. Děti musely připravit občerstvení na dětskou párty. Na stolečcích měly misky s různými druhy zeleniny a sýrů. Připravily krásně barevné špízy.
      Tento krásný a nápaditý program se všem moc líbil. Děti dostaly samolepky s logem Zdravá pětka a knihu s pohádkami. Nakonec byla zdravá svačinka, kterou si naši malí školáčci sami připravili. Takže byla i párty.
Marie Vokrojová