Úvodní strana
Základní informace
Aktuality
Historie školy
Chod školy
Učitelé
Školní jídelna
Mateřská škola
Fotogalerie
Kontakty

              Výlet Zlatá studna (12. -13. 6. 2012)


    Jednoho dne se paní učitelka Srbová a pan učitel Gutwirth rozhodli, že bychom mohli jet na třídní výlet na Zlatou studnu, což je dnes již jen jedna chalupa na Šumavě v blízkosti Churáňova. Všem se nápad velice líbil, a tak jsme souhlasili. Paní učitelka nám rozdala lístečky s informacemi o odjezdu a finanční částce. Na výlet se přihlásily děti ze 6. a 8. třídy, pak se k nám dokonce přidali ještě deváťáci. Všichni jsme se už moc těšili.
    Konečně nastal den D. Ráno jsme se ještě dvě hodiny učili a pak jsme vyrazili na autobusovou zastávku, z které byl odjezd do Strakonic na autobusové nádraží. Zde jsme čekali asi hodinu. Kdo si chtěl zkrátit dlouhou chvíli, zašel si do obchodu pro něco na zub.
    Pak už odjezd do Stach. Cesta nám netrvala dlouho, jelikož jsme si povídali a pouštěli písničky. Pak nastala krátká přestávka na přestup a odjezd až na konečnou. Když jsme vystoupili, tak nás čekal výstup do kopců i s batohy. Po nějaké době jsme dorazili ke krásnému rekreačnímu objektu - Zlaté studně.
    Učitelé nám rozdali klíče od pokojů a my jsme se zabydlili. Ve 14 hodin se vyráželo na Kvildu. Po několika kilometrech nás tato malebná obec přivítala a my se zastavili na malé občerstvení v restauraci. Na zpáteční cestě byla zastávka na Jezerní slati. Když jsme dorazili zpět na chalupu, opekli jsme si buřty. Kolem 22. hodiny jsme se umyli, vyčistili zuby a šli spát.
    Po ranním probuzení jsme se učesali, oblékli se a nasnídali. Venku však na nás čekalo nemilé překvapení – pršelo. Ale zábava přesto nevázla. Protože déšť neustával, rozhodlo se, že pojedeme prvním autobusem zpět domů. Rychle se vše uklidilo a my vyrazili na autobus. Na zpáteční cestě jsme se zastavili ještě na výbornou zmrzlinu v cukrárně.
    Cesta domů uběhla rychle. Všichni jsme pak doma vyprávěli, co jsme zažili. Výlet se nám moc líbil. Už se těšíme na další!

Eva Křivancová, 6. ročník

Fotogalerie
 
 

Datum a svátek

 

Co máme k obědu

 

Týdenní menu

Kalendář akcí

 

Počasí

 

TOPlist

ZŠ a MŠ Záboří, okres Strakonice, Záboří 105, 387 34 Záboří
Příspěvková organizace, IČ 750 00 971
Tel. 383 49 44 25, e-mail: zs.zabori@centrum.cz, www: www.zszabori.cz


© Michal Gutwirth 2012